Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Елементарні правила посадки лохини високорослої

Головна / Лохина Чорниця Брусниця / Від sad / 14.02.2021

Доступно: UK RU

Як посадити лохину? Що необхідно знати про правильну посадку лохини високорослої!

Найголовніше правило посадки лохини те, що посадка лохини повинна бути проведена тільки в кислий грунт з РН 4,5 – 5,5. Тільки в такому грунті благополучно буде рости лохина. Ну це ще не все. Коріння лохини також потребують повітрі, тому грунт повинен бути максимально легкий повітро проникний і в той же час вологість грунту повинна бути на рівні 50%. Це означає, що грунт повинен бути вологий, але при цьому не повинна стояти в ньому вода. Тільки при дотриманні цих трьох чинників буде зростати лохина! Нічого складного здавалося б, але не так все просто. Вам будуть потрібні знання, щоб створити такі умови.

І так для посадки готуємо грунтосуміш в пропорції 2: 1: 1: 1 з торфу верхового, піску, тріска, хвойний опад. Це формула, яку можна змінювати, головне створити легкий і кислий грунт! Робимо посадочні ями виходячи з нашого основного грунту. Якщо у вас піщаний грунт спочатку, то вам дуже пощастило. На таких грунтах вона прекрасно росте. Робимо посадкову яму глибиною 30-40 см. І шириною 70 см. Засипаємо підготовлений грунт і мінеральні добрива. Добрива повинні добре бути перемішані з грунтом! На посадкову яму використовуємо 50-80 гр. комплексного добрива і 50 гр. сірки гранульованої. Якщо кислотність з РН 8, то додатково кладемо сірку мелену 50грм. Добрива для посадки лохини використовуємо такі як: сульфат амонію – 30-40 гр., Сульфат калію – 30 гр., Суперфосфат – 80 гр. Все це ретельно перемішуємо. Якщо ж у вас важкий грунт, то садимо на гребені як описано нижче. На нашому ютуб каналі є відео про посадку лохини.
Посадка лохини на важких грунтах. Необхідно дотримуватися правила верхової посадки. Що це означає? Посадка повинна бути проведена на гребені. Роблять траншеї глибиною 15-20 см. І шириною 70-80 см., Засипають підготовлений грунт висотою 40 см., Виходять пагорби – гребені.
Последующіе року необхідно обов’язкове мульчування грунту навколо кущів лохини. Щороку, протягом перших трьох років, насипається 10 – 15 см. Роздробленої кори, або підготовленої грунтосуміші. Це необхідно, тому що коріння лохини ростуть в ширину і верхні шари мульчі. Після чотирирічного зростання кущів лохини мульчування можна робити не так часто. Кущі підростають і самі притеняют кореневу систему від палючих променів сонця. Цим агротехнічним прийомом ви забезпечите з роками потрібну кількість грунту і закриєте кореневу систему від перегрівання в жаркі дні літа. Також мульчування не дає занадто швидко випаровуватися вологи.

Саджанці лохини купуємо вирощені тільки в горщиках! Перед посадкою горщик з саджанцем необхідно обов’язково помістити в воду на 1 годину. Потім саджанець лохини дістаємо з горщика, якщо внизу коріння переплетені, дбайливо їх розправляємо. Не потрібно рвати коріння і обтрушував грунт!

Вирощувати лохину без поливу неможливо!

Обов’язкова посадки лохини – це забезпечення крапельного поливу. Особливо він важливий в липні і серпні місяці, коли йде закладка плодових бруньок на наступний рік і основне дозрівання ягоди. При жаркій погоді дорослим кущах лохини на легкому ґрунті необхідно до 10 л. води в день. Що б забезпечити високу врожайність. Але і в той же час надлишку вологи не повинно бути!

Також необхідно розуміти, що чисто в верхової торф лохину не рекомендується висаджувати. Найчастіше з приходом весни і тривалих дощів в торфі накопичується занадто багато води і коріння лохини починають задихатися. Це призводить до загнивання кореневої системи і подальшої пропажі кущів лохини. Ідеальними умовами для посадки лохини буде комбінований грунт, який складається з верхового торфу, піску, тріски хвойних порід, кори або тирсу.

Якщо ви хочете професійно вирощувати лохину

Вам необхідно насамперед зробити аналіз грунту вашої земельної ділянки. Так ви дізнаєтеся склад вашого грунту і його кислотність, а саме ph. Виходячи з цього аналізу агроном зможе розрахувати необхідні компоненти для забезпечення посадки лохини. Яка кількість мінеральних добрив необхідно внести при посадці і чи потрібно використовувати сірку для підтримки кислотності. Також, чи потрібно вам використовувати верховий торф або можна обійтися без нього. Можливо вам досить хвойної підстилки або подрібненої кори та трісок. У кожного буде свій рецепт для приготування грунтосуміші, яку ви будете використовувати при посадці саджанців лохини.

Ви повинні розуміти, що це поверхнева рекомендація! І у всіх нас різні грунти і кліматичні умови. Один і той же сорт лохини може проявляти себе по різному. Тільки маючи практичний досвід вирощування лохини, ви досягнете максимальних знань в цій області!