Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Доступно: UK RU

Шкідники та хвороби магноліїШкідники і хвороби магнолії не такі страшні, як здаються на перший погляд. І це, ще один привід посадити магнолію в сад – адже вона стійка до шкідників. Бо формує листочки смолянистої структури і тому комахам вона не подобається. При цьому квітка навпаки приваблює бджіл. Також якщо порівняти з іншими декоративними культурами, то шкідники і хвороби магнолії велика рідкість. Однак, є кілька речей, які ви маєте зробити, щоб уникнути проблем. Більшість втрат магнолії після посадки можна віднести до однієї з таких проблем:

  1. Правильная посадка привитой Магнолии
  2. Слизни как вредители магнолии
  3. Зайцы вредители магнолии
  4. Вредители корня магнолии
  5. Болезни корня магнолии
  6. Мучнистая роса
  7. Пятнистость и коричневые пятна на листьях магнолии
  8. Бактериальный ожог

1. Правильная посадка привитой Магнолии самое главное при выращивании. Коли ви висаджуете щеплену магнолію, то враховуйте що рівень грунту в горщику повинен співпадати з рівнем грунту в посадковій ямі. Якщо ви закопаєте кореневу грудку або горщик глибше ви, найімовірніше, засиплете прищепу землею. Це незабаром призведе до хвороби прищепи, і рослина загине. Навіть якщо кореневий ком виживе, магнолія, найімовірніше, загине. Ви можете легко домогтися того ж результату, якщо занадто високо мульчуєте і закриєте прищепу. У нас є стаття про те, як посадити дерево, якщо вам потрібна додаткова допомога.

2. дуже часто нам кажуть, що у магнолії з’явилося листя, а потім раптово воно зникло. Або стали коричневими і перетворилися на листові скелети. Це робота маленьких слимаків, які живуть у ґрунті і з’являються тільки в сиру погоду. До того ж, це відбувається зазвичай уночі, вони вилазять щоб насититися молодими пагонами та листям магнолії. Равлики теж можуть допомогти, але ви рідко бачите їх за роботою.

Однак профілактика можлива. У квітні і травні, коли листя розпускається, ви маєте додати приманку до основи рослини і повторювати це після дощу протягом кількох тижнів, поки листя повністю не сформується. І тоді, шкідники і хвороби магнолії будуть знищені. Тільки в крайніх випадках лікування після об’їдання бруньок неможливе. Але є і хороша новина, що дорослі дерева, старші за 4-5 років, можуть протистояти нападу слимаків, але не раніше, ніж їхня коренева система сформується належним чином.

Заєць обгризає кору магнолії3. ще одні шкідники магнолії – це зайці. Сік стебел і кора магнолії дуже ароматна і тому особливо приваблива для них. Врахуйте, якщо ви посадили 10 різних дерев, і тільки одне з них було магнолією, то магнолія буде обгризена кроликами першою. Ви можете сказати, що у вас немає проблеми із зайцями, але в зимовий час достатньо одного! Вирішення цієї проблеми – огородити навколо основного стебла хвойними гілками або захисною тканиною. Але у деяких магнолій багато бічних пагонів, що ускладнює це. Тоді краще зробити коло з дротяної сітки заввишки не менше 80 см і оточити нею рослину. Це забезпечить справжній захист зайців. Для саду, який розташований біля лісу, також є небезпека поїдання гілок косулями. На щастя, козулі не так люблять магнолії, принаймні, у нас.

4 Іноді магнолія несподівано засихає. І як правило, це може статися з кількох причин. Одна з причин – поїдання коренів капустянками або личинкою хруща. Тому молоді рослини необхідно вберегти особливо в перші роки після посадки. Для цього в травні потрібно покласти спеціальні гранули або таблетки від шкідників під шар мульчі. Або розвести спеціальну отруту і пролити нею саджанці. Але дорослим магноліям вони вже не зможуть нашкодити, оскільки корінь буде вже досить потужний.

5. Хвороби і шкідники для кореня магнолії є гриби Опеньки. Вони можуть поширюватися під землею, атакувати і вбивати коріння магнолії, в кінцевому підсумку виснажуючи рослину. Симптоми, на які слід звернути увагу, включають відмирання, блідість листя, відсутність квітів, кровоточивість і розтріскування кори.

Також при затопленні кореневої системи може з’явиться Фітофторозна коренева гниль. Ця хвороба може викликати симптоми, подібні до опеньків, включно з рідкісним листям і відмиранням. Може бути проблемою на важких або заболочених ґрунтах.

Очеретяний гриб також спричиняє відмирання, а також витончення крони дерева. Ви також помітите великі гриби на гілках дерев. На той час, як вони з’являться, серцевина гілки вже сильно розкладеться, і вона може відпасти.

У всіх трьох випадках ви мало що можете зробити. Можливо, вам доведеться викопати рослину і навколишній ґрунт і замінити її іншим чагарником або деревом, менш схильним до грибкових захворювань. Але на щастя це дуже рідкісне явище.

Хвороби магнолії

Борошниста роса на магнолії

5. Борошниста роса – грибкове захворювання, що вражає листя магнолії. Якщо вчасно помітити і лікувати, нічого страшного не станеться. Однак молоді дерева можуть сильно постраждати, якщо хвороба буде помічена занадто пізно. Хвороба найбільш активна в теплі літні місяці. На листках з’являється біла речовина, що нагадує порошок. Лист може потемніти або стати коричнево-зеленим.

Найпростіший і найефективніший спосіб лікування борошнистої роси – обприскування листя і гілок магнолії водним розчином біо прилипача або розчином господарського мила. Хоча цей засіб призначений для боротьби зі шкідниками, він добре справляється і з борошнистою росою. Інший спосіб – обприскування листя водним розчином системного фунгіциду. Продукт, що містить міклобутаніл, працює найкраще.

Плямистість листя Коричневі плями на листках магнолії

Плямистість листя Коричневі плями на листках магнолії

6. Плямистість листя або коричневі плями на листках магнолії рідкість для території України. Але хворобу листя може спричиняти досить велика різноманітність збудників. У результаті сильно псується їхній зовнішній вигляд, хоча для дерева це рідко буває смертельним. Зазвичай навесні за теплої та вологої погоди збудники осідають на молодому листі й починають проростати. Згодом ця пляма стає все більш блідою, поки тканина не відмирає і не з’являється коричнева пляма. Перше, що потрібно зробити, це видалити листя, яке більш ніж наполовину коричневе. Зберіть усе опале листя навколо магнолії. Викидайте пошкоджене листя подалі від двору.

Шкідники та хвороби магнолії

Бактеріальний опік листя магнолії

7. Бактеріальний опік пошкоджує молоде листя багатьох рослин, зокрема й магнолій. Старе листя зазвичай не уражається цим захворюванням.

Коли погода змінюється на дощову, ідеальні умови для розвитку цієї хвороби. Бактеріальний опік найкраще віддає перевагу прохолодним і вологим умовам. Спочатку на листках з’являються слабкі водянисті плями. Згодом вони стануть темно-коричневими. Вони не круглі, а незграбні або неправильної форми. Через деякий час у центрі плями може з’явитися отвір.

Зріжте з дерева все хворе листя і зберіть опале листя. Викиньте все це на смітник або спаліть. Єдина хімічна речовина, яка може контролювати це захворювання, – мідний фунгіцид. Використовуйте його кілька разів з інтервалом в 1-2 тижні. Обприскайте листя і черешки водним розчином фунгіциду міді. Повторіть обприскування через два тижні, і так ви вирішите цю проблему.

Дотримуючись, здавалося б, цих елементарних правил, ви з легкістю попередите хвороби та шкідники магнолії у вашому саду! До того ж, виростите магнолію більш здорову з цими знаннями. А вибрати вподобаний сорт, ми завжди допоможемо. Детальніше про сорти: Саджанці Магнолії.