Осіння гортензія. Підготовка гортензії до зими. Укриття кущів.
Осінній сад, який він прекрасний. Так і хочеться процитувати: “Похмура пора, очей зачарування. Приємна мені твоя прощальна краса – люблю я пишне природи в’янення … Осіння гортензія особливо чарівна. Підготовка гортензії до зими є дуже важливою для цвітіння наступного року. Адже з приходом прохолодних ночей квіти гортензій радують нас яскравими червоними та червоними відтінками. Білі квітки волотистих, крупнолистих і дуболистих гортензій забарвлюються яскравими кольорами.
Сорти волотистої гортензії по-різному реагують на прихід осені. Наприклад ефектна гортензія волотиста “Baby Lase” , “Living Royal Flower”, “Wim’s Red”, Даймонд Руж з легкими, як метелики квітами, стають червоними вже на початку серпня. А як велично виглядають набиті квіти гортензії Сандей Фрезі чи Фрайз Мелба. Перш ніж пройти повз, зверніть увагу, як змінилися забарвлення рослин у саду. Як же гарний сад із королівськими гортензіями.
Для любителів рожевих ніжних осінніх квітів підійдуть такі сорти хуртовин гортензій як Меджикал Світ Самер, Пінк Лайт, Фантом. Вони поступово стають ніжно лаймовими, а потім рожевіють. А такі сорти як Лайм Лайт, Полар Бір, Літл Спукі, Самер Сноу, Самер Лав, Шуга Раш практично залишаються білими з легким рум’янцем пелюсток до холодів.
Поряд з волотистими гортензіями запалюють яскравими фарбами та інші гортензії . Сорти крупнолистих гортензій серії Forever&Ever та You&Me повторно квітучих створюють особливу композицію. Ці ремонтантні сорти крупнолистої гортензії все ще радують квітами з первісними рожевими і блакитними, фіолетовими пишними квітами. Тому що вони тільки розцвіли на молодих пагонах і все ще не встигли прийняти осіннє забарвлення. Ця гортензія зібрала в свій букет суцвіття, що відцвітали, які повернулися вниз і почервоніли, і яскраві тільки зацвітають. Особливо красиво виглядають квіти у гортензії Spike з хвилястими червоними або фіолетовими пелюстками. Адже зовсім недавно вони були сині.
Підготовка гортензії до зими. Укриття кущів.
Підготовка гортензії до зими не така складна, як здається на перший погляд. Укриття кущів необхідно до початку сильніших холодів. Потрібно підготувати гортензії до зимівлі заздалегідь. Якщо у волотистих та деревоподібних гортензій із зимівлею все нормально, то гортензії крупнолисті “макрофіли” потрібно підготувати до зими вже з серпня місяця. Для гарного визрівання пагонів необхідно зробити підживлення добривом моно-фосфат калію по листку або розвести згідно з інструкцією та полити під корінь. Також можна використовувати будь-яке комплексне добриво з формулою 5-20-45 де перша цифра означає мінімальний вміст азоту. Цю процедуру можна повторити з інтервалом 10 днів, так ви забезпечите гарне визрівання гілок і підготуєте рослини до перших заморозків.
З настанням перших заморозків не поспішайте вкривати крупнолисті гортензії. До того ж якщо гілки заморозки, що визріли їм, не страшні. Ще помилуйтеся багряними кущами гортензій. Однак якщо температура стабільно опуститься до -5С, значить настав час укрити кущі гортензії.
Молоді та карликові гортензії вкривати не складно. Кращий варіант укриття кущів, це засипати їх осіннім листям або тирсою і накрити зверху звичайними пластиковими або дерев’яними ящиками.
Підготовка та укриття великих кущів.
Великі кущі гортензій потрібно заздалегідь зв’язати мотузкою та пригнути якомога ближче до землі. Якщо пагони не згинаються, то залишаємо їх вертикально пов’язаними. Потім потрібно спорудити з міцних штирів основу, застромивши їх навколо куща, а по центру над кущем зв’язати їх усі разом. Надалі ви натягнете на них агроволокно. Причому використовувати штирі бажано не залізні, так як вони будуть притягувати холод і гілки, торкаючись до них, будуть примерзати. Тут краще використовувати бамбук чи дерев’яні палиці. Далі кущ засипаємо листям і ялиновими гілками, а зверху натягуємо будь-яку дихаючу тканину в два, три шари.
Підготовка та укриття гортензій тунельним способом
Якщо ваші крупнолисті гортензії ростуть уздовж доріжок, тоді підійде тунельний метод укриття. Вам необхідно зв’язати гілки та пригнути їх до землі. Якщо пагони не гнуться, можна поставити між кущами ящики та укласти кущі на них. Потім також засипати листям, тирсою гілками ялинки. Після цього необхідно встромити напівкруглі дуги в землю і натягнути покривний матеріал. Зараз продаються міні теплички з дугами та агро-тканиною, вони ідеально підходять для такого укриття гортензії. До того ж не забудьте добре закріпити укривну тканину біля землі на випадок сильних вітрів.
Як видно з опису вище, не так складно вкрити гортензію. Так потрібно попрацювати і підготувати покривний матеріал заздалегідь, але це того варте. Адже скільки позитивних емоцій ми отримуємо насолоджуючись цвітінням гортензії.
Купити саджанці гортензії перевірені для нашого Українського клімату можна у розпліднику Сад Полтави.
Подібні статті:
Як правильно зберегти саджанці рослин до весни.
Найяскравіші гортензії із червоним відтінком!
Найкрасивіші карликові гортензії. Новинки гортензії.
Копіювання тексту із сайту http://www.sadpoltava.com/ заборонено!