Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Клематиси види, посадка та обрізка

Головна / Клематіс / Від sad / 04.02.2022

Доступно: UK RU

Клематиси види, посадка та обрізкаКлематиси види, посадка та обрізка.

Клематиси чарівні жителі у наших садах. Виростити саджанці клематису не складе особливої складності, але все ж таки деякі моменти вам потрібно знати. Можна довго про нього говорити, але краще один раз побачити та закохається. Жодна з ліан не здатна покрити водоспадом квітів затишні альтанки або огорожі вздовж огорож. А різноманітність суцвіття задовольнить будь-якого господаря. Причому забарвлення клематису може змінюватися, залежно від часу цвітіння, складу ґрунту та погодних умов. Звичайно, вам доведеться трохи приділити йому увагу. Однак, він щедро віддячить вам багатими квітами за вашу турботу.

Клематис наскільки добрий, що може змінити Ваш сад до невпізнання. Багато хто чув, що її вирощувати складно. Однак, при правильному догляді саджанці клематису цвітимуть усе літо. Зацвітає клематис досить рано у червні. Спочатку несміливо з’являються бутони, а потім розпускаються квіти. Які протягом декількох днів ростуть в діаметрі. Вся рослина покривається незвичайною красою квітами.

Ще одна перевага – це поєднання клематису з іншими рослинами. Іншими словами, я не бачу причини, щоб не посадити цю декоративну рослину. Між іншим, клематис росте майже на будь-яких ґрунтах, крім кислих і як більшість ліан дуже витривалий. До того ж він росте легко і при правильній посадці довговічний. Звичайно ж, догляд за ним необхідний, але при використанні мульчі та своєчасних підживлень він радуватиме вас багато років. Що ж йому потрібно? В принципі, як і всім рослинам вода, поживний грунт і правильне обрізування. Давайте пройдемося цими пунктами докладніше.

Цвітіння клематисуВибір місця для посадки клематису

Багато хто думає, що при виборі клематису потрібно мати якесь особливе місце. Але у вас його нема. Не засмучуйтесь! Якщо у вашому саду є старий і зовсім непоказний паркан, це стане ідеальним рішенням для посадки клематису. Однак уникайте залізних парканів, що не продуваються, які влітку розжарюються на сонці. Також бетонних, холодних стін з північного боку він зростатиме мізерно. Так як, клематис – це ліана, що плете, якій потрібна опора, то підготуйте шпалеру. А якщо у вас паркан із сітки, то навіть не потрібно нічого вигадувати. До того ж він прикрасить кордон від сусідів або край вашої ділянки. Дерев’яні альтанки чи перголи ідеальне рішення. І найголовніше, клематис не любить надто мокрий ґрунт, тому подивіться, чи не стікає з даху вода на корінь рослини. Згодом у таких умовах саджанці клематису пропадуть.

Клематиси види, посадка та обрізка

Місце для посадки вибрано, тепер вибираємо сорт клематісу. А це зробити непросто, адже селекціонери порадували нас великою кількістю сортів. Яких тільки кольорів не буває! Є найніжніші білі та темно-фіолетові. Гама рожевих, малинових, блакитних і триколірних. А ще махрові та напівмахрові квіти клематису. Крім того, існують повторно квітучі та кущові, які ростуть до 1,5м. Але, не поспішайте, є про що задуматися, перш ніж купити клематис.

Групи обрізки клематису.

На етапі вибору клематису потрібно звернути увагу не лише на колір, форму та розмір квітки. Найголовніше, потрібно вивчити, до якої групи належить клематис. Тому що від групи обрізки залежить подальший догляд за рослиною. Влітку, восени та перед зимою. Існує три групи обрізки для саджанців клематису:

Перша група обрізки клематису.

Характеризується тим, що квіти з’являються на минулих старих пагонах. Тобто якщо ми восени обріжемо таку рослину повністю, то цвітіння наступного року ми не побачимо. Таку рослину потрібно висаджувати на місце без сильних вітрів. Тоді ми робитимемо лише омолоджуюче обрізання і милуватися раннім і довгим цвітінням все літо. Звичайно ж, його можна посадити і на протяг, але тоді доведеться вкривати клематис на зиму. Однак, з іншого боку, найкрасивіші, махрові сорти належать до першої групи.

Друга група обрізки клематису

Має змішане цвітіння. Тобто перша хвиля цвітіння ліани проходить на пагонах минулого року, а друга хвиля на молодих пагонах. Такі рослини підрізають приблизно 1-1,5 м від землі. А якщо сорти з махровими квітами, їх ви побачите тільки на торішніх пагонах. На молодих гілках цвітіння буде змішане, напівмахровими чи простими формою квітами. Але це не вплине на красу Клематису. До того ж молоді пагони дадуть нам другу хвилю цвітіння.

Третя група обрізки клематису

Найпростіша і найвибагливіша група. Характеризується тим, що квіти з’являються лише на нових пагонах. Тобто на пагонах цього року. Отже, на молодих. Це означає, що старі пагони нам взагалі не будуть потрібні. І їх можна обрізати восени майже на рівні землі. Це дуже зручно для новачків, оскільки значно спростить догляд за рослиною та приховані саджанців на зиму. Але махрових кольорів у цій групі майже немає, вірніше є, але дуже мало. Однак, запевняю вас, не обов’язково прагне купити махровий клематис. Ось мені, наприклад, більше подобаються простої форми. Головне, рясне цвітіння клематису. Якби я вибирала перші саджанці клематису для свого саду, то зупинилася саме на такому.