Як правильно зберегти саджанці рослин до весни
Як правильно зберегти саджанці рослин до весни.
Фанати гарного саду завжди прагнуть купити нові сорти рослин, як тільки вони з’являються в розпліднику. Тому, як правильно зберегти саджанці до весни основне питання, яке ми чуємо від наших покупців. Зберегти рослину в зимовий час основне завдання як покупців, так і продавців.
Осінні покупки часто лякають садівників, хоча багато культур краще садити саме восени. Однак, якщо ви дуже переживаєте, що не впораєтеся з цим завданням, краще придбати саджанці навесні. Але є і мінуси покупки навесні, це те, що можна не встигнути купити рослину бажаного сорту. Як це бувало часто зі мною. Адже новинки розсадники отримують саме восени, а навесні продають те, що залишилося від осіннього сезону.
Але можливо, з якоїсь причини вам не вдалося посадити восени рослини і прийшли морози. Що робити в цьому випадку? Як правильно зберегти саджанці до весни?
Ви завжди повинні розуміти, що правильно зберегти саджанці взимку завжди складніше, ніж купити їх уже навесні. Але дотримуючись всіх правил це під силу кожному, навіть не досвідченому садівнику. Ось наприклад гортензія волотиста не вимагає особливої уваги, проте висаджуючи її пізно восени краще перестрахуватися і зробити посадку правильно:
- По-перше, завжди готуйте посадкову яму використовуючи 30% торфу і 30% органіки для виготовлення поживного грунту. Також домішайте осіннє листя, перегниваючи вони будуть підкислювати ґрунт і процеси гниття завжди віддають тепло ґрунту. Тим самим утеплюючи кореневу систему рослин.
- По-друге, не забудьте розправити коріння. Якщо вони сильно сплетені при зростанні в горщику, попередньо замочіть горщик у воді і тільки потім дістаньте з контейнера і акуратно розправте внизу. Тільки після цього можна висаджувати у ґрунт.
- По-третє після того, як посадили, потрібно замульчувати вже посаджену рослину листям або корою. Для цього насипати горбок торфу або мульчі у вигляді листя, кори, тріски. Причому так, щоб закрити щонайменше три бруньки від кореневої шийки саджанця.
Якщо ви все ж таки, не плануєте висаджувати рослини, проте зважилися купити їх восени. Тоді потрібно вчинити таким чином:
- викопуємо ямку на глибину рівною висоті горщиків, плюс 5 – 10см ця величина залежить від розміру рослини, що купується. У цю ямку щільно один до одного ставимо всі горщики з саджанцями.
- Потім засипаємо грунтом і підгортаємо додатково роблячи горбок. Якщо необхідно зберегти примхливі рослини, наприклад, гортензію макрофіла або магнолію , то краще укласти їх під кутом 45 і також присипати торфом, листям тріскою або тирсою.
- Ще один головний нюанс, вам обов’язково потрібно покласти пастки з отрутою від мишей. І лише потім, зверху додатково вкрити білою Агро тканиною із щільністю 80%
Що ж до хвойних рослин, то тут найпростіше. Їх висаджуйте до тих пір, поки не замерзне земля. Хвойні рослини чудово приживаються, якщо висаджені саме восени. Але все ж таки є деякі винятки. Ви завжди маєте переконатися в морозостійкості сорту, адже на жаль не всі хвойні культури придатні для клімату України. Або ви все ж таки відклали посадку до весни, зробіть все як описано вище.
А якщо така ситуація, що ви не змогли привезти рослини в сад. І вони залишились у квартирі? -Скажіть ви. Я вам відповім, що тут є кілька варіантів. Потрібен холодний балкон з температурою в діапазоні від -5С до +5С. Або будь-яке інше приміщення. Однак знайти такі умови не завжди можливо. Як правило, зимові тераси або балкони, які засклені, нагріваються від сонячних променів. До того ж, рослини прокинуться від зимового спокою, набагато раніше, ніж на вулиці. Тому будьте готові доглядати саджанців протягом деякого часу. До висадки в ґрунт на постійне місце, вам доведеться протягом тижня, двох дати їм можливість адаптуватися в умовах природи.
Запам’ятайте дотримуючись цих простих правил, у вас вдасться правильно зберегти саджанці. А з настанням весни ви посадите рослини і зробите це не поспішаючи туди, куди саме хотіли. Причому зимовими вечорами ви знайдете час і подумаєте над цим.