Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Лохина садова – ягода 21 століття!

Головна / Лохина Чорниця Брусниця / Від sad / 04.02.2021

Доступно: UK RU

Розберемося лохина або чорниця, що ж це насправді?

І так, ми маємо дуже багато інформації про продаж саджанців чорниці або лохини. Але найчастіше самі не розуміємо, що ж саме купуємо. Інтернет-магазини користуються не досвідченими садівниками і продають один і той же товар під різними назвами. Ця стаття написана суто для тих, хто хоче вникнути і розібратися.

Я спробую відповісти на це питання є і просто. У природі лісах України росте лохина звичайна і вона входить в групу сімейства Вересові. Ця рослина росте в середньому 30-40 см у висоту. Має невелику ягідку яку збирають в лісі на протязі 3-4 тижнів. Прошу не плутати з іншого її далекою родичкою лохини високорослої або лохини садової. Вона також відноситься групі Вересові. Її батьківщина Північна Америка і Канада. У російськомовній літературі називають дуже багатьма назвами і навіть Чорниця висока. Справа в тому що переклад англійського слова «blueberry» можна переводити як чорниця, лохина і як брусниця. У Фінляндії, Польщі, Швеції її називають «Кущова чорниця»! Чим же вона відрізняється? Запитайте ви! Ця культура в природі росте до 2 м. Ягода набагато більші, ніж у лохини і чорниці звичайної. Смак ягоди схожий на чорницю, але набагато солодший. М’якоть світла, а шкурка синя з інтенсивним сизим нальотом.

Природа дала людству всі необхідні рослини і звичайно ж її королеву лохину! Селекціонери вивели безліч гібридів на основі дикої лохини високої. І ми отримали сорти, які поділяють на три основні групи.

Лохина – це лохина високоросла, яка включає в себе сорти висотою від 1 м і до 2 м. Кущі з великої солодкої ягодою і з різними термінами дозрівання. Сюди входить безліч сортів як Річка, Дюк, Блуголд, БлуКроп, Патріот, Спартан, Легасі, Еліот, Берклі і багато інших. Різноманітність сортів з різними термінами дозрівання дозволяє нам збирати її протягом двох трьох місяців. Існують сорти з врожайністю до 10 кг. А гібриди отримані з генотипом південних сортів до 12 кг! Вона займає лідируюче місце на промислових посадках. Тому що користується величезним попитом на Європейських і Американських ринках.

Друга група лохина вузьколиста, як підлозі висока або низькоросла, висотою до 1 м. Це гібрид високорослий лохини і чорниці вузьколистої. У рослини цієї групи ягода більш схожа зі знайомою нам чорницею лісової. Сюди входять такі сорти як НордБлу, Норд Кантрі і Нордленд. Вона не така врожайна, як лохина високоросла, але все ж гідна рости на ваших ділянках. Її врожайність до 3-4 кг з куща. Переваги раніше дозрівання і морозостійкість до -40 С. Її рекомендується вирощувати в північних районах.

Третя група лохина балконна, її особливістю є висока морозостійкість і невисокий зріст кущів. Їх можна вирощувати на балконі в контейнері. Рослини може замовити безпосередньо в горщиках на балконі. Сюди входять охоронювані сорти Aino, Alvar, Arto, Jorma фінської селекції.

Підводячи підсумки можна сміливо сказати, що лохина і чорниця високоросла це одне і теж! За умови вибору саджанців з перевіреного розплідника! Але як відбувається в Україні. Користуючись такою плутаниною в словах шахраї продають вам не зрозуміло що. Купуючи ви повинні звернути увагу на правильність написання сорти і зрозуміти що чорниця звичайна росте тільки в лісі! На жаль з’явилося багато недобросовісних продавців-шахраїв. У кращому випадку купуючи чорницю, вам накопають в лісі ту саму лохину звичайну або чорницю лісову. Ви посадите і будете чогось чекати. Мені показували посилки просто з насінням або паличками загорнуті в плівку. Деякі навіть пишуть, що «отримаєте чотири врожаї за сезон»! «Або вирости на підвіконні будинку урожай лохини». Це біологічно неможливо! «Лохотрон», але яскрава реклама і диво опис дають величезні прибутки таким продавцям! Не давайте себе обдурити і завжди перевіряйте інформацію!

Приватний розплідник рослин Сад Полтави створений для садівників і фермерів, щоб придбати саме якісні саджанці лохини, по найактуальнішою ціною, в найкоротший термін і найбільш зручним для вас способом!

Автор: Іващенко Наталія / розплідник Сад Полтави / sadpoltava.com