Магнолія Посадка Догляд Підживлення Обрізка
Магнолія Посадка
Перед тим, як купити магнолію, ми ставимо собі запитання. А що це за рослина – Магнолія, і нас турбує посадка, догляд, підживлення та обрізка магнолії, цього незвичайного дерева. І чи буде рости ця красуня в моєму саду. У цій статті ми коротко опишемо найголовніші моменти, які ви повинні знати.
Правильна посадка щепленої Магнолії найголовніше при вирощуванні. Коли ви висаджуете щеплену магнолію, то враховуйте що рівень грунту в горщику повинен співпадати з рівнем грунту в посадковій ямі. Якщо ви закопаєте кореневу грудку або горщик глибше ви, найімовірніше, засиплете прищепу землею. Це незабаром призведе до хвороби прищепи, і рослина загине. Навіть якщо кореневий ком виживе, магнолія, найімовірніше, загине. Ви можете легко домогтися того ж результату, якщо занадто сильно мульчуєте і закриєте прищепу. У нас є стаття про те, як посадити дерево, якщо вам потрібна додаткова допомога.
Також необхідно вибрати правильне місце для посадки магнолії. Посадка магнолії має бути переважно на повному сонці. Однак, вони можуть переносити і плямисту тінь, якщо у них достатньо місця для зростання. Якщо магнолії ущемлені, або конкурують за світло і простір з іншими деревами і чагарниками, вони не будуть добре цвісти.
Магнолія любить злегка кислий родючий ґрунт. Посадкова яма має бути 80 см у діаметрі. Щодо місця посадки, то підійде сонячна і відкрита ділянка, захищена від протягів. Вона потребує простору для формування своєї дивовижної крони. До того ж, добре підходить південний бік, або захищена ділянка з хвойними рослинами. Корінь у неї потужний, але поверхневий і дуже ніжний. Також важко реагує на пошкодження і пересихання. Тому перш ніж купити саджанці магнолії, переконайтеся, що вони вирощені в горщиках. При правильному виборі місця і належному догляді, цвітіння буде густим і пишним. І вона віддячить господарям своєю красою.
Ґрунтові умови
Посадка і догляд за магнолією нескладна, але головне дотримуватися кількох правил. Магнолії найкраще ростуть на суглинних, добре дренованих ґрунтах і багатих органічними речовинами. Їм добре підходить слабокислий ґрунт, для підкислення ґрунту можна використовувати сірку 50-100 грам на посадкову яму. Ви можете легко зробити свій внесок в органічну складову, засипавши компост або добре перепрілий гній у посадкову яму. Також постійно мульчуючи рослину. Магнолія – це рослини з поверхневим коренем, тому в перші роки добре реагують на мульчування. Для цього найкраще підійде кора, тріска або кислий торф.
Вапняні або лужні ґрунти складніші для магнолій, але багато сортів Magnolia stellata і Magnolia soulangeana прекрасно ростуть за pH 7, а не за оптимальних значень 5,5-6,5. Якщо ви подивитеся на колекцію магнолій у Київському ботанічному парку і в Садах Полтави, то навряд чи це місце з кислим ґрунтом. Однак посадка була із застосуванням торфу і добрив, хоч ви цього не помітите.
Магнолія Догляд та підживлення
При догляді за магнолією, особливо важливим є мульчування кореневої системи і регулярний полив. Для мульчування підійде хвойна кора або тріска. Насипте шар не менше 10 см, біля стовбура в діаметрі 80 см. Це стосується молодих дерев віком до п’яти – семи років. Під час теплого сезону необхідно провести два підживлення рослини: весняне – азотними добривами, і влітку – фосфорно-калійними мінеральними. Для азотного добрива добре підійде сульфат амонію. Він має у своєму складі як сірку для підкислення ґрунту так і азот. Зверніть увагу, якщо все ж таки магнолія пошкодилася морозами. То весняного підживлення ми не використовуємо. І даємо час для реабілітації рослини. Пізніше, на початку червня, використовуємо літнє підживлення комплексним добривом з формулою 20-20-20, але не пізніше 10 червня.
Формування та обрізка магнолії
У вас залишилися ще запитання? Магнолія це легка посадка, догляд і підживлення. Але яка у неї обрізка. До речі, магнолія це таке дерево, яке особливо не вимогливе до обрізки. Тому, їй потрібна мінімальна обрізка. Ми обрізаємо тільки сухі та загущені гілки. У принципі, магнолія переносить обрізку, але за можливості дайте їй спокійно рости. Якщо все ж необхідно зменшити крону, то краще це робити влітку після весняного цвітіння. Формування та обрізка мінімальна, пам’ятайте це і не надто обрізайте гілки, адже вона не любить цього. І пам’ятайте, магнолія повільно зростаюча рослина, тож наберіться терпіння і вона завжди віддячить вам.