Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Доступно: UK RU

Магнолія види, сорти та вирощування

Найкрасивіші види дерев це магнолія, адже вона підкорює ароматним цвітінням. Купити і посадити магнолію в саду під силу кожному. Але вирощування магнолії часто лякає людей. Красуня має велике листя і найбільша її перевага – це яскрава квітка! Стародавні дерева надихали поетів для написання віршів і були символом весни, краси та кохання. Розкішний подарунок природи, яким ви будете здивовані. А ви знали, що магнолія цвіла ще в еру динозаврів? Вона як справжня королева, показує всьому світу про настання весни. У період, коли інші рослини тільки починають розпускати бруньки, магнолія вже цвіте. Її цвітіння починається у квітні й завершується наприкінці травня. Квіти вкривають рослину ще до появи зелених листочків. І це перша яскрава подія в саду! А нові сорти цвітуть ще й влітку, з серпня і до самої пізньої осені!

Вирощування магнолії

Дерева і чагарники магнолії абсолютно витривалі. Але нерозумно садити їх на вітряних або відкритих ділянках, де не тільки квіти, а й їхнє велике листя можуть бути без потреби пошкоджені. Магнолії тримають своє листя до осені, що пояснює їхню феноменальну швидкість росту. Однак це робить дерева вразливими для сильно облиствених гілок, які буквально ламаються при сильному вітрі. Тому рекомендується безвітряне місце.

Цвітіння магнолії КобусЦікавий факт: магнолія не старіє і з роками її цвітіння стає густішим і пишнішим. А скам’янілі частини дерева були знайдені віком понад 58 мільйонів років. Історики вважають, що льодовиковий період, який охопив більшу частину Європи, знищив усі дерева магнолії. Однак в Азії та Америці вони вціліли. У 1703 році Шарль Плюме описав квітуче дерево з острова Мартініка у своїй книзі. Він дав відомому роду “Талаумі” назву “Магнолія” на честь П’єра Маньоля. Гібридизація виявилася неймовірно успішною з найкращих представників, які дали початок новим квітам і морозостійкості до -30С.

Магнолії легко вирощувати і вони відносно не пошкоджені шкідниками. Після того, як вони посаджені, вони вимагають мінімум уваги. Відчутні проблеми розміру, першого цвітіння і пошкоджень від заморозків – міфи про магнолії.

Три речі, які найбільше лякають людей у магноліях, – це, по-перше, їхня гранична висота як високих дерев, по-друге, тривалість часу, протягом якого вони виробляють свої перші квіти. Також сприйнятливість ранніх квіток до морозу.

Хоча деякі види магнолії виростають до 30м, sargentiana robusta і mollicomatas, які справляють таке видовище в лютому і березні в лісових садах Корнуолла, можуть здатися дещо лякаючими. Але слід пам’ятати, що магнолії виростають набагато вищими в Корнуоллі, ніж в інших північних частинах. Країна, де опадів набагато менше. Є кілька видів, які являють собою невеликі чагарники і повністю підходять для невеликих садів або навіть для вирощування в діжках (наприклад, Magnolia stellata, M. lilliflora Nigra і кілька схрещувань цих двох видів – “Susan”, “Randy”, “Ricky” і “Ricky”). Джейн’). Більшість різновидів Magnolia soulangeana – чудові садові рослини, які виростають у великі кущі, але їх легко обрізати.

Якщо ви вирощуєте деревоподібні магнолії з насіння, їм може знадобитися 10-15 років, перш ніж вони вперше зацвітуть. В одному випадку в Caerhays магнолії знадобилося понад 40 років, щоб зацвісти. Однак більшість магнолій, що продаються сьогодні, є щепленими рослинами. Це означає, що можна легко уникнути тривалого очікування до першого цвітіння. Тому що матеріал прищепи, який використовується для щеплення, береться з квітучих кінчиків і гілок існуючих рослин. Деякі щеплені деревовидні магнолії будуть цвісти навіть у горщиках. Однак було б дуже незручно, якщо щеплена рослина не зацвіла протягом 3-5 років після посадки. Таким чином, ця критика магнолій також є хибною думкою.

Зрозуміло, що будь-яка рослина, яка зацвітає в лютому або березні, піддається дуже реальному ризику замерзання квіток. Навіть у м’якому південному кліматі, це може статися, але раз на кілька років. До того ж, магнолії пристосовуються до клімату свого оточення. Якщо ви живете в морозному краї, на півночі Англії або України, вам потрібно вибрати магнолії, які не цвітуть до середини квітня і середини травня. Є багато нижчих магнолій на вибір, наприклад: “Genie”, “Black Tulip”, “Caerhays Surprise”, “George Henry Kern” або “Merrill” – все це хороший вибір. Крім того, більшість гібридів Magnolia Soulangeana не зацвітають до травня.

Тому виберіть сорт для свого регіону і перестаньте надто турбуватися. До того ж, наші нинішні зими дуже м’які, то ризик пошкодження морозом буде мінімальним. До того ж, квіткові бутони магнолії дуже добре захищені двома пухнастими зовнішніми покриттями, які опадають тільки під час розкриття бутонів. Той факт, що квіти іноді можуть замерзнути, не означає, що дерева і чагарники магнолії не зовсім витривалі. Ми, безумовно, залишили ці три популярні міфи позаду і поставимося до них, як до необґрунтованих помилок, якими вони і є.

Магнолія види та сорти

При виборі сорту магнолії зверніть увагу, що існують вічнозелені та листопадні магнолії. Вічнозелені, на жаль, не підходять для клімату України. Але не хвилюйтеся, є некапризні та морозостійкі види. Такі як Зірчаста, Суланжа і Гібридні. Найдорожчі екземпляри – це щеплені магнолії, які одразу зацвітають, але вони більш невибагливі і стійкі до морозів. Однак, якщо Ви готові почекати 8 – 20 років, то можливо купити магнолію набагато дешевше. Звісно, це будуть сіянці або живцювані саджанці. Сіянці магнолії найдешевший варіант – саджанці вирощені з насіння. Вони не передають сорт материнського дерева, але можуть бути схожими. Проте, все залежить від перехресного запилення квітки, з якої було взято насінину. А ось живцювання магнолії беруть тільки з рослини маточника і саджанці завжди відповідають материнському сорту. Але живці магнолії дуже складно вкорінюються. Тому тут важливо купити з розплідника, якому ви довіряєте.

Зараз досить великий вибір видів і сортів, які підходять для вирощування на всій території України. Якщо правильно вибрати магнолію, то є такі, які витримують зниження температури до -30С. Для невеликих садів купіть магнолії кущові. Тут підійде магнолія Сюзан, Леонардо Мессел, Джордж Генрі Керн, Мерріл, Кобус. Вони також декоративні й некапризні до ґрунту. Також ідеально підходять для садівників-початківців. Виростити їх зможе кожен.

Магнолія зірчаста – декоративний кущ, який формує багато гілок і вирізняється густим цвітінням. Квітка схожа на зірку і має до 18 пелюсток. Притому вона дуже ароматна і довго тримає квітку, до 20 днів. Існує у двох кольорах: рожевому та білому. Цей вид магнолії некапризний і росте на будь-якому ґрунті.

Магнолія КобусМагнолія Кобус неймовірна велика за розміром біла квітка закохає вас з першого погляду. Він багато років росте в ботанічних садах Полтави та Києва, також по всій території Криму. Магнолія Кобус підходить для озеленення парків і приватних садів. Її розлога крона цінується як тінь у спекотну пору року. Але перше цвітіння ви побачите не раніше ніж через 8-10 років. Однак, її невибагливість цінується в ландшафтному дизайні вже багато років. До цього виду відносять такі сорти як Леонардо Мессел, Мерріл.

Магнолія Лебнера – невисоке дерево до 6-9м, яке було отримано із запилення магнолій Кобус і Зірчаста. Квітка більше схожа на магнолію зірчасту.

Магнолії Лілієцвіті мають свою перевагу – невелику висоту від 2 до 4м з яскравими пурпурно червоними квітами. Висаджувати таку красуню потрібно тільки в кислий ґрунт. Щодо ґрунту не полінуйтеся і підготуйте яму як треба. Їхня квітка схожа на лілію, тому в неї така назва. Представники цього виду магнолія Нігра, Сюсан.

Магнолія Суланжа тим часом французька селекція не стояла на місці. Вони вивели магнолію Суланжа, яка виростає до 4-9м висоти. Тим самим дали можливість іншим селекціонерам просуватися далі у своїх роботах. Але не забувайте, остаточна висота рослин завжди залежить від правильного формування в молодому віці. Квіти у суланжа чашоподібної форми з 9 пелюсток. Рослина не примхлива до ґрунту і відмінно росте як у тіні, так і на сонячному місці. Відомі сорти для нашого клімату: магнолія Олександра, Рубра, Ленное, Джені, Блек Тюліп.

З ніжних, світлих квітів зверніть увагу на магнолію Альба Суперба у неї крона густа і компактна. Чудовий вибір для невеликого саду. Адже малятко виростає всього 2м у висоту. Взагалі, за останні роки селекціонери представили нові гібридні сорти магнолій, які повторно квітучі та підходять до нашого клімату. Тобто за правильного догляду, цвістимуть ще й із середини літа. І це супер новина! Зустрічайте це магнолія Джені, Чорний Тюльпан, Медовий Тюльпан, Клеопатра, Жовта Птаха. Завдяки компактній формі ці сорти ідеально підходять для садів будь-яких розмірів.

Магнолія ДженіМагнолія Суланжа Дженні – морозостійкий повторно квітучий гібрид магнолії Суланжа і лілієквіткової Нігра. Її отримали в результаті довготривалої роботи новозеландського селекціонера Вайтара Ванса Хупера. У 2011 році отримала свою першу нагороду в Німеччині на виставці International Plant. А 2014 року була відзначена престижною премією Новозеландського інституту садівництва. Квіти великі, схожі на тюльпани, темно-рубінового кольору, мають ніжний аромат. Однак, росте дуже повільно і формує компактні кущі з вузькою кроною. Річний приріст 15-20см і виростає заввишки 3м і діаметром 1.5м. Найбільш морозостійка магнолія серед темних сортів. Магнолія Дженні, стане яскравим доповненням у Вашій особистій колекції декоративних рослин.

Магнолія Блек ТюліпМагнолія Суланжа Блек Тюліп (Чорний тюльпан) була виведена в Новій Зеландії Марком Джурі в результаті схрещування сортів Вулкан і Іоланта. Чорний Тюльпан має дуже гарні ароматні червоно-рубінові квіти, а формою схожий на тюльпан. Вони починають цвісти наприкінці квітня, і повторне цвітіння з серпня місяця. Магнолія Блек Туліп виростає невеликим деревцем або великим кущем з ароматними, темно-пурпуровими квітами. Особливістю цього сорту є незвичайне темне забарвлення, це сама темна квітка. А також у тому, що квіти не розкриваються повністю. Морозостійкість до -28С.

Магнолія Еллоу БірдМагнолія бруклінська Жовта Пташка (Yellow Bird) досить новий сорт (Yellow Bird) досить новий сорт, отриманий схрещуванням магнолії “Асіміната” та “Івамарія” Дорісом Стоуном у Бруклінському Ботанічному Саду 1981 року. Ця магнолія шедевр і має величезну кількість квітів жовтого кольору розміром до 10см. Цвітіння пізніше, ніж в інших видах, що більш привабливо для північних районів. У теплому кліматі формує великі дерева до 12м, але в Україні таких екземплярів ще не існує.

Магнолія КлеопатраМагнолія Клеопатрановий сорт магнолії, який був виведений шляхом схрещування магнолії Sweet Simplicity і сорту Black Tulip. Клеопатра щороку дає близько 20 см приросту і в 10 річному віці дозріває до 4м заввишки і до 2м завширшки. Підходить для невеликих садів. Квіти дуже красиві і незвичайні, великі – в діаметрі до 20 см, неймовірного кольору, махрові і дуже ароматні.

У розсаднику Сад Полтави магнолії, які пройшли випробування нашим кліматом і відмінно себе показали в Полтавському районі. Якщо ви захотіли купити магнолію і посадити у своєму саду, то вам залишилося вибрати те, що до душі. А ми вже подбали і привезли сорти які дійсно ростуть у нас! Неймовірна красуня магнолія вас зачарує.