Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Доступно: UK RU

Рекомендація по вибору сорту і розміру посадкового матеріалу лохини високорослої!

Ви вирішили посадити лохину на своїй садовій ділянці! Тоді потрібно врахувати кілька правил вибору саджанців лохини. Ягода лохини дуже смачна і солодка. І це стосується всіх сортів. Головна відмінність – це різні терміни дозрівання ягоди! Існують ранні, середні та пізні сорти лохини. Потрібно розуміти, що дозрівання ягоди лохини може зрушуватися щодо області проживання. У Полтавській області та центральної України дозрівання буде в такій черговості.

Ранні сорти лохини починають дозрівати з 15 червня і триває збір ягоди до середини липня. Сюди відносяться такі сорти, як Река і Дюк. А сорт Река збираємо до кінця липня.
Середньо-ранні сорти починають дозрівати з першої декади липня – Спартан і Патріот.
Середні сорти лохини дозрівають в липні місяці і збір йде до 10 серпня. Це такі сорти, як Ерлі блу, БлуДжей, Блюкроп, Берклі і Торо.
Пізні сорти дозрівають протягом серпня місяця. Це БлуГолд, Легасі, Бонус, Чандлер, Нельсон, Дарроу. І сорт Елліот найпізніший захоплює першу декаду вересня.
При виборі сорту лохини необхідно розуміти, що кожен сорт має намір протягом 4 тижнів. Як правило йде збір три-чотири рази кожного сорту з інтервалом один тиждень. У розпліднику Сад Полтави посаджені всі сорти від раніх до пізніх. Ці сорти встигають поступово і збір ягоди лохини йде безперервно все літо, починаючи з 15 червня до осені.

Якщо у вас мало місця для посадки і ви не знаєте який вибрати сорт, подумайте коли б ви хотіли збирати ягоду в червні, липні або серпні. А маючи місце хоча б для трьох кущів лохини, ви можете вибрати з різними термінами дозрівання. Посадіть ранній, середній і пізній сорт. Важливий момент при виборі сортів це пере хресне запилення лохини. Такі сорти як Река і БлуГолд не вимагають запилення і можуть рости в одиночних посадках. Вони мають дуже високою врожайністю. Решта сортів лохини полусамоплодни. Це означає, що врожайність без наявності інших сортів лохини на вашій ділянці, буде 30-40%. Тому бажано садити як мінімум два-три різних сорти.

Тепер давайте обговоримо розмір посадковий матеріал. Саджанці лохини продаються 1-но літні, 2-х літні, 3-х літні і 4-х літні. Вони абсолютно всі повинні рости спочатку горщиках. Лохину можна продавати відкритою кореневою системою. Це перша і головна умова подальшого успішного зростання на вашій ділянці. Якщо у вас дозволяє бюджет купити постарше кущі, тоді вибираємо 3-х літні або 4-х літні. Також якщо ви початківців садівник і ніколи не мали справу з лохиною, тоді постарайтеся купити як мінімум 2-х літній рослина. У нього сильніша коренева система і більше шансів вирости у вас. Якщо ви досвідчений садівник, мали успішний досвід по вирощуванню саджанців лохини. Знаєте як доглядати за нею і наскільки вона вимоглива до вологи, тоді ви можете придбати 1 річні рослини. Але ви повинні завжди пам’ятати що коренева система 1 річного саджанця дуже маленька і потребує особливої ​​уваги і догляду.

При виборі сорту лохини, найголовніше правило – читайте характеристики кожного сорту лохини і вибирайте ті, що сподобалися вам!

Телефонуйте и ми вам допоможемо зробити вибір сорту лохини високорослої!

Автор: Іващенко Наталія/розплідник Сад Полтави/sadpoltava.com