Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Гортензії Волотисті з Ажурними квітами Новинки! Топ 10 сортів.

Головна / Гортензія Садова / Від sad / 07.02.2023

Доступно: UK RU

Гортензії Волотисті з ажурними квітами. Найкращі сорти та Новинки! ТОП 10 сортів!

Останнім часом на ринку гортензій з’явилося багато цікавого. І гортензії волотисті з ажурними квітами займають особливу нішу серед нових культур. Кому не зовсім зрозуміло, то ажурними ми називаємо суцвіття, в яких спостерігаються стерильні та фертильні квіточки в пропорції приблизно 50% на 50%. Звичайно ж, ця пропорція наповнення суцвіть у всіх сортів гортензії волотистої різна! Однак, ми вибрали саме найкрасивіші та найкращі сорти за різними характеристиками.

Під нашим спостереженням за сортами були враховані насамперед такі якості як: декоративність кущів гортензії, період та тривалість цвітіння, стійкість до хвороб, аромат суцвіть гортензій, стійкість до полягання пагонів.

Спочатку були обрані гортензії з ажурними квітами різних сортів. Але тут ми опишемо сорти, які чудово підійшли для вирощування в Україні в Полтавському кліматі. Отже, переможці та новинки в розсаднику Сад Полтави: Вімс Ред, Полістар (Офелія), Пастель Грін, Даймонт Руж, Бебі Лейс, Долли, Канделайт, Літл Блоссом, Бі Хеппі, Тач Оф Пінк, Петіт Лантерн.

Хотілося б підкреслити особливу цінність гортензії з ажурними квітами для формування гортензії на штамбі. Тут добре підійдуть такі сорти як: Доллі, Канделайт, Вімс Ред, Даймонд Руж. Оскільки вони мають спочатку міцний високий пагін. Тому, так добре підходять для формування квітучого дерева, або іншими словами гортензії на штамбі. Також вони ідеально підходять для створення легких композицій з декоративними травами.

Гортензія Вімс Ред

Квіти Гортензії Вімс Ред наприкінці літа

Почнемо опис із Гортензії Вімс Ред. Найбільша перевага цього сорту – це дуже раннє цвітіння. Причому пагони мають гарний темний бордовий колір, що виділяє не тільки суцвіття, а й яскраві кущі з красивим темним листям! Сорт Вімс Ред невибагливий і не страждає на плямистість листя. До того ж, ближче до осені кущі стають особливо декоративними. Вони набувають максимально темних кольорів червоних відтінків. Причому не тільки суцвіття, а й листя на пагонах! Гортензія Вімс Ред однозначно знахідка для новачків. Тому сміливо рекомендуємо купити гортензію Вімс Ред у свій сад!

 

Квітка Гортензії Даймонт Руж

Цвітіння Гортензії Даймонт Руж

Гортензія Даймонт Руж звісно ж, увійшла до цієї десятки вдалих сортів гортензії! Описати красу й ажурність суцвіть не так легко. Її просто потрібно побачити та закохатися! Цвітіння починається рано і білосніжні великі квіточки миттєво набувають яскраво малинових кольорів внизу суцвіть. А потім повністю перетворюються на яскравих метеликів, які пурхають на вітрі. Кущі формує до 150 см, гілки міцні. Сорт гортензії волотистої Даймонд Руж має особливість ближче до осені змінювати колір зеленого листя на темно бордовий по краю обідка. А потім повільно перетворюється на яскраві барви осені. Також у цього сорту влітку на зеленому листі можуть з’являтися темно червоні плями, але це особливість сорту.

 

 

Квітка Гортензії Доллі

Квітка Гортензії Доллі

Рідкісна й ароматна гортензія Доллі! Один із найкращих сортів для формування штамба! Хоча ніхто не здогадувався про її потенціал рясного цвітіння і потужності пагонів. Звичайно ж ми раді, що познайомилися з нею. Вона невибаглива і росте швидко!

Сорт гортензії Доллі для новачків. До того ж добре показала себе на бідних ґрунтах. Зацвітає ніжними білими квітами, до того ж стерильні квітки дуже великого розміру до 6 см! Співвідношення фертильних і стерильних квіточок приблизно 40/60. З року в рік вона проявляє себе по-різному. В один рік може злегка рожевіти до осені, а на інший зовсім стає темно бардовою! Гортензія Доллі чимось схожа з сортом Канделайт, але сила росту у неї потужніша. Для мене, це сорт загадка і з кожним роком я не перестаю їй дивуватися!

 

 

Саженцы Гортензии метельчатой Пастель Грин

Квіти Гортензії Пастель Грін

Гортензія волотиста Пастель Грін французька селекція підкорила багатьох шанувальників гортензій висотою до 100 см. Основною особливістю є великі квіточки в суцвіттях незвичайного кольору. Вона грає фарбами лайма та ніжного бежу і червоного рум’янцю, все в одному суцвітті. Недарма її назвали Пастель Грін! Як і всім гортензіям, потрібно їй кілька років для формування потужного куща, щоб показати нам усю красу! Але наберіться терпіння і вона безсумнівно стане фавориткою на вашій клумбі!

Легкі суцвіття гортензії Пастель Грін можна не зрізати на зиму. А навпаки в зимовий час насолоджуватися красивим сухоцвітом на клумбі, які покриваються зимовим інеєм і мають особливо казковий вигляд. Але це в принципі підходить для всіх ажурних гортензій.

 

 

Гортензія волотиста Канделайт

Гортензія волотиста Канделайт

Ще один незвичайний сорт – Гортензія волотиста Канделайт. Мені вона нагадує букет білосніжних квітів для нареченої! З такою легкістю та ніжністю асоціюється особисто у мене цей сорт. Вона добре поєднується із зеленим кольором хвойних рослин або газону. Практично не червоніє, але може при настанні холодів злегка рожевіти. Кущі досягають до 120см-150см. За нашими спостереженнями не любить занадто коротку обрізку. Оскільки це може відсунути раннє цвітіння. Тому залиште їй приблизно 4-5 бруньок від землі на молодих пагонах. Цю гортензію Я б точно віднесла до невибагливих сортів, особливо добре показала на бідних ґрунтах!

Отже переходимо до нових сортів, з більш компактним ростом кущів. Гортензії Волотисті з ажурними квітами не великого зросту.

 

 

Гортензія Літл Блоссом

Гортензія Літл Блоссом

Гортензія волотиста колекції Лівінг Літл Блоссом! Досить новий сорт з низьким і дуже потужним габітусом куща. Гілки настільки товсті, що я навіть не уявляю, що їх може нахилити. Літл Блоссом ажурний, але не настільки як Канделайт або Вімс Ред. Я б його віднесла до більш проміжного сорту, між набитими суцвіттями та легкими, ажурними. Однак він не менш красивий! Не встигнувши розпуститися, миттєво червоніє та більше підходить для любителів яскравих кольорів. Але висота його зовсім невелика, приблизно до 60 см у висоту. Тому його краще висаджувати на передній план або вздовж доріжок.

 

Гортензія Бі Хеппі

Гортензія Бі Хеппі

Новинка 2022 року! Гортензія Бі Хеппітобто “Щаслива Бджола”, поки що я не можу описати особисто цей сорт, але, як правило, ми намагаємося привезти справді гідні сорти гортензії до нашого розплідника. Що нам обіцяють, ми можемо побачити на відео з каталогу? Це справді ажурні й ароматні суцвіття, а найголовніше невеликий зріст до 50 см. Що не менш важливо для вирощування в горщиках для оформлення терас або озеленення літніх кафе! Причому вона не червоніє, що важливо для любителів класичних поєднань білого і зеленого. Жодних червоних відтінків і ніжний аромат меду! Це ми спостерігатимемо протягом трьох місяців цвітіння!

Я думаю, що гортензія Бі Хеппі складе конкуренцію нашому улюбленому сорту Полістар! Хоча подивимося, час покаже, адже ми повинні переконатися в її ранньому цвітінні.

 

 

Гортензія Полістар

Гортензія Полістар

І наступна позиція в нашій категорії Гортензія з ажурними квітами: гортензія Полістар (Полярна Зірка) або друга назва Офелія. Це найкарликовіший на сьогоднішній день сорт гортензії з особливими яскравими як зірочки квітами. Вона зацвітає найперша на клумбі моїх рослин. Та вже наприкінці травня можна милуватися цією красою. Однак спостерігати квіти ми будемо до самих морозів. І навіть взимку сухоцвіти будуть по-особливому прикрашати маленьку клумбу! Висота всього до 40-50см! Це дійсно маленький букет! Але також врахуйте що низька обрізка їй заборонена, інакше ви не побачили цвітіння!

 

Гортензія Тач Оф Пінк

Гортензія Тач Оф Пінк

І ще один схожий вид гортензії, який не потрібно коротко обрізати це нова гортензія волотиста Тач Оф Пінк! Новинка 2021 року! Однак у нас у розсаднику вона вперше зацвіла у 2022 році. Ми тільки з нею познайомилися, і тому очікуємо таких самих емоцій як від Полістар. Однак вона буде вищою, приблизно до 80-90 см. Але обрізавши гілки всього на третину, ви отримаєте дуже раннє цвітіння та незвичайної краси ажурні кущі! Ми з нею знайомі лише один рік, але можу сміливо сказати, що вона гідно здобула золоту медаль на виставці в KVBC 2020 року!

Але не забудьте, що єдиною умовою для успішного вирощування сорту Тач Оф Пінк є висока обрізка! Тільки тоді аромат і рясне раннє цвітіння буде забезпечено!

 

Гортензія волотиста Петіт Лантерн

Гортензія волотиста Петіт Лантерн

Отже, поступово ми підійшли ще до однієї новинки: це гортензія Петіт Лантерн! Новинка 2022 року. Її появу в розсаднику, чекали з особливим настроєм і ми звичайно ж привезли її! Адже тільки подивіться на потужні пагони червоного кольору та велике темно зелене листя. Я з нетерпінням чекаю на літо 2023 року! Тепер я зможу Вам показати її! Але поки що залишимо цю інтригу до кращих часів теплого літа!

 

 

Гортензії Волотисті з Ажурними квітами зазвичай не відразу привертають увагу в каталозі рослин. Я б віднесла їх більше для продажу в живу, тобто їх потрібно побачити! Коли Ви дивитеся на рослину, то вона притягує погляд. І тільки тоді Ви розумієте, що воно ваше! Для цього Вам безсумнівно потрібно відвідати розсадник Сад Полтави влітку та вибрати сорт, який буде саме Вам до душі! Хоча зі свого досвіду, я вам скажу, зробити вибір дуже складно. Бо вони всі справді гарні!