Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Хвороби Гортензії та їх лікування.

Головна / Гортензія Садова / Від sad / 05.06.2023

Доступно: UK RU

Хвороби гортензії макрофіла: як їх виявити, профілактика та лікування

Ви нещодавно посадили гортензії у своєму саду, але не зовсім впевнені, як визначити найпоширеніші хвороби, які можуть уразити гортензії? Існує безліч різних хвороб гортензії, але дуже важливо знати, як їх виявити та лікувати. У цій статті ми розповімо про різні захворювання, які найімовірніші.

Але для початку, ви повинні пам’ятати, що гортензія макрофіла – субтропічна рослина і вона важко пристосовується до північних широт, зберігаючи при цьому свої унікальні декоративні якості. Тому господар має забезпечити екзотичним гортензіям максимально прийнятні умови утримання.

Вам цікаво, що це за коричневі плями на листі гортензії? Хоча гортензії здебільшого стійкі до багатьох шкідників, все ж таки є кілька хвороб, які можуть їх вразити. Ці хвороби гортензії підпадають під категорії бактеріальних захворювань, грибкових хвороб чи вірусів. Усі три є проблематичними і можуть завадити вашим гортензіям розцвісти повною мірою.

Хоча багато симптомів цих захворювань виглядають однаково, вони мають дуже різні причини, а деякі з них мають різні варіанти лікування. Отже, із чого почати? Найпершим кроком у лікуванні хвороби гортензії є правильне визначення проблеми. Як тільки ви визначили проблему, це питання лікування, якщо воно можливе.

Важливо, що не всі хвороби гортензії легко піддаються лікуванню. При деяких захворюваннях може знадобитися повна заміна рослини. Але багато поширених хвороб можна лікувати і успішно ліквідувати. Звісно, ​​найкращий варіант лікування – це профілактика захворювань. Отже, продовжуйте читати, щоб допомогти діагностувати хворобу, що вражає вашу гортензію, та знайти способи її лікування та профілактики!

Бактеріальні хвороби

Бактеріальні хвороби гортензії досить поширені, і, на жаль, більшість бактеріальних захворювань не піддаються лікуванню. Це означає, що профілактика бактеріальних захворювань має вирішальне значення, тому вам не потрібно відмовлятися від гортензії макрофіла .

Бактеріальне в’янення гортензії

Ви можете помітити помірне чи сильне в’янення як листя, і квітів.
Бактеріальне в’янення може вражати більшість видів гортензії. Бактеріальне в’янення у гортензії виникає в основному після сильних дощів та спекотної погоди. Зазвичай бактеріальне в’янення вражає квіти і листя, але в крайніх випадках в’яне і сама рослина. Якщо це станеться, він стане сприйнятливим до кореневої гнилі, і рослина зрештою загине.

Бактеріальне в’янення легко розпізнати, оскільки це одне з небагатьох захворювань, які безпосередньо вражають квіти. Шукайте зів’ялі квіти та коричневе зів’яле листя на самій рослині гортензії.

Профілактика:

Видаліть заражені тканини рослин, щоб запобігти подальшому зараженню. Очищайте основу гортензії від листя, обрізання трави та інших рослинних матеріалів. Забезпечте легкий ґрунт, без застою води.

Догляд та лікування:

В даний час немає способів лікування бактеріального в’янення гортензій, крім профілактики.

Бактеріальна плямистість листя

Бактеріальна плямистість листя Гортензії

Бактеріальна плямистість листя

Хоча плями спочатку маленькі, вони поступово поширюються на навколишнє листя.

Бактеріальна плямистість листя схожа на грибкову плямистість листя, про яку ми невдовзі поговоримо. У цьому випадку хвороба поширюється бактеріями, які проникають через будь-які природні рани або отвори, які можуть бути на рослині, наприклад, через продихи на нижній стороні листка.

Природні рани можуть бути від комах чи обрізки, граду. Початкові симптоми бактеріального в’янення проявляються у вигляді просочених водою плям. Ці плями повільно темнітимуть і поширюватимуться. Іноді ці плями збільшуються і викликають відмирання зрілого листя.

Профілактика

Щоб запобігти бактеріальній плямистості листя, тримайте рослини і територію навколо них вільними від залишків листя. Видаліть будь-яку потенційно заряджену рослинну тканину, як тільки її помітите, і обов’язково  почистіть машинку для стрижки  після цього. Якщо необхідно видалити всю рослину через хворобу, не садіть іншу рослину на це місце. Це допоможе запобігти поширенню бактерій на нову рослину.

Як і у випадку з бактеріальним в’яненням, не існує відомого хімічного засобу для лікування бактеріальної плямистості листя.

Грибкові хвороби гортензії

Грибкові хвороби гортензії виникають, коли грибок опановує вашу рослину. Їх важко відрізнити як від бактеріальних, так і від вірусних захворювань. Грибкові захворювання можуть поширюватися від рослини до рослини та за різними видами рослин.

Антракноз гортензії

Якщо не лікувати, маленькі коричневі плями з часом перетворюються на великі плями, які можуть призвести до опадіння листя.

Подібно до плямистості листя (і більшості грибкових захворювань, якщо вже на те пішло), антракноз любить теплу вологу погоду. Антракноз поширюється від крапель води, які потрапляють на рослину. Це може бути викликано дощем або поливом, і посилиться у вологій погоді.

Антракноз починається з появи  невеликих коричневих плям  і швидко росте, вражаючи листя і квіти. Центри плям стануть світло-коричневими і схожі на бичаче око. У міру прогресування захворювання плями перетворюються на більш незграбні плями. Листя набуде темнішого відтінку коричневого кольору і зрештою опаде.

Антракноз трохи схожий на плямистість листя, крім того, що колір інфекції проявляється у вигляді темно-коричневих плям на листі гортензії. Зрештою листя стає темно-коричневим і падає з рослини.

Профілактика: Антракнозу можна запобігти, не допускаючи попадання сміття на гортензії. Не поливайте зверху, намагаючись, щоб квіти та листя залишалися сухими. Якщо ви діагностували у гортензії антракноз, видаліть усі заражені залишки, запакуйте та викиньте. Це запобігатиме його поширенню на прилеглі рослини.

Якщо потрібна додаткова обробка, допоможе фунгіцид на основі міді. Обприскуйте листя та квіти  кожні два тижні  . Якщо у вас є хвора гортензія одного року, обов’язково обприскуйте її тим же фунгіцидом навесні, щоб запобігти повторному зараженню.

Ботритисова гнилизна. Сіра гниль

Це захворювання вражає як листя, і квіткові бруньки.

 

Ботритисовая гниль. Серая гниль

Сіра гниль – поширене захворювання, що вражає гортензію. Ви помітите невеликі мокрі плями на листі, яке швидко перетвориться на коричневі плями неправильної форми. Ця хвороба гортензії може вражати і квіткові бруньки.

Ботрітіс процвітає у вологих умовах . Цей грибок виживає на опалому листі рослин, а це означає, що волога з повітря або зрошення може розбризкувати суперечки на здорову рослину і поширюватися.

Також відома, як сіра гнилизна, вона проявляється у вигляді плісняви на квіткових головках гортензії, яка може поширюватися на листя. Ви помітите це як білувато-сіру плісняву на квіткових головках у міру розвитку інфекції.

Профілактика

Найкращий спосіб запобігти появі цього грибка – прибрати рослинні залишки навколо основи рослини. Крім того, обрізка гілок гортензії, які росли надто близько один до одного, збільшить потік повітря по всій рослині. Обов’язково тримайте секатор у чистоті після обрізки, оскільки це допоможе запобігти поширенню хвороб, якщо вони є.

Якщо ви вважаєте, що ваша гортензія заражена сірою гниллю, видаліть всі заражені квітки або листя. Якщо необхідне подальше лікування, то можуть допомогти фунгіциди, де діюча речовина хлороталоніл або пропіконазол. Вони доступні в садових центрах і можуть застосовуватись відповідно до вказівок на пляшці.

 

Засихання пелюсток на квітах гортензії

Это заболевание поражает как листья, так и цветочные почки.

Це захворювання вражає як листя, і квіткові бруньки Засихання пелюсток на квітах гортензії

Червоно-коричневі плями з часом покривають пелюстки, внаслідок чого вони стають коричневими та опадають.

Фітофтороз – це захворювання, яке можна виявити в тих ділянках вашого саду, які можуть зазнавати рясного поливу. Симптоми починаються з появи рідких плям на пелюстках, які перетворюються на нерівномірні червонувато-коричневі плями, які з часом можуть покрити всю квітку.

Пелюстки буріють та опадають. Плями на листі можуть утворитися після контакту з зараженими пелюстками, що зів’яли, а квіткові бруньки можуть загинути, навіть не встигнувши розкритися.

Одна з хвороб, яку найлегше помітити, гниль бутонів проявляється у вигляді коричневих плям на самих квіткових головках гортензії. Вони проявляються у вигляді червонувато-коричневих плям, і їх легко відрізнити від інших хвороб гортензії.

Будьте обережні під час обрізання або роботи з гортензією. Пошкодження рослин чи гілок може призвести до зараження рослини цією хворобою. Уникайте верхнього поливу, поливаючи лише навколо основи рослини. Регулярно видаляйте сміття навколо рослини, а також потенційно інфіковані тканини рослини, щоб забезпечити добрий приплив повітря.

Лікування та догляд: Використання багатоцільового фунгіциду може допомогти контролювати це захворювання. Обов’язково поєднуйте це з хорошим обслуговуванням та механічними методами управління, згаданими вище.

 

Борошниста роса на гортензії

Мучнистая роса на листьях гортензии

Борошниста роса на листі гортензії.

Цей грибок залишає білий порошок на поверхні вашого листя.

Борошниста роса може виникнути на всіх гортензіях, але найчастіше на гортензії крупнолистої. Ви побачите білий грибок , що нагадує порошок на поверхні листа. У деяких випадках ви можете побачити жовті чи пурпурові плями на листі.

Борошниста роса зазвичай не шкодить рослині, але може бути неприємною з естетичної точки зору. Однак, якщо ви залишите борошнисту росу без лікування, вона може заразити бутони, які тільки починають розвиватися, в результаті чого у них з’являться дрібніші та деформовані квіти та листя.

Борошниста роса, легко ідентифікувати, оскільки вона проявляється як білувато-сіра пліснява на листі рослини.

Профілактика

Щоб запобігти борошнистій росі, не садіть гортензії занадто близько один до одного. Уникайте верхнього поливу. І не забувайте прибирати опале листя і відмерлі тканини рослин, щоб запобігти новим інфекціям.

Догляд

Може знадобитися обробка фунгіцидом. Фунгіциди від борошнистої роси можна знайти у місцевому садовому магазині. Ви також можете використовувати садове масло.

 

Коренева гниль

В’янення гортензії

Рослини, уражені кореневою гниллю, починають поникати і не реагують на полив.

Увядание гортензии

Якщо ви уважно стежите за своїм садом, важко не помітити ознак кореневої гнилі. Ви помітите кореневу гниль за одним або декількома пагонами, що поникли і не реагують на рясний полив . Ці рослини рано чи пізно загинуть.

Найбільш схильні до кореневої гнилі рослини, що постраждали від посухи. Гриб утворює білі килимки під корою або поруч із лінією грунту. Після сильного дощу ви також можете помітити гриби, що ростуть над пошкодженим корінням.

Кореневу гниль трохи складніше визначити з першого погляду, хоча симптоми цієї хвороби гортензії досить прості. Ви помітите, що листя вашої рослини жовтіє, а рослина виявляє інші ознаки боротьби. Ви помітите кореневу гниль, викопавши кілька коренів гортензії та побачивши білі плями гниючих коренів у ґрунті.

Профілактика

Хороші умови вирощування – найкращий спосіб захистити вашу гортензію від кореневої гнилі. Вирощуйте гортензію в добре дренованому грунті . Продовжуйте дотримуватись правил догляду за рослинами, щоб ваша гортензія залишалася сильною. Це допоможе в їхній здатності боротися з хворобами.

Догляд

Хімічних засобів від кореневої гнилі немає. На ранніх стадіях можливе лікування. Для цього потрібно пересадити рослину в новий ґрунт і пролити 3 рази корінь через 7 днів із використанням фунгіцидів: Фундазол або Превікур.

 

Трахеомікозне в’янення викликають гриби – ґрунтові збудники, які багато років зберігаються на рослинних рештках. За наявності ґрунтової інфекції в першу чергу уражаються корені рослин, які буріють та загнивають. Потім міцелій проникає у провідну судинну систему та заповнює її своєю біологічною масою. Надходження поживних речовин припиняється і рослини з верхніх молодих пагонів в’януть, жовтіють, поступово буріють і засихають. На багатьох листках дорослих рослин жилки листя буріють. На зрізах живців та коренів утворюється міцеліальний наліт.

 

Іржа листя

Це захворювання викликає коричнюваті горбки на нижній стороні листя і жовтувато-жовтогарячі плями на верхній стороні.

 

Іржа – захворювання листя, що вражає гортензію деревоподібну або гортензію макрофіла. Іржа — цікаве захворювання, тому що для здійснення свого життєвого циклу потрібно два господарі. Тип іржі, що вражає гортензії, потребує двох різних господарів. І тут болиголов є альтернативним господарем.

Перше, що ви помітите на рослині, ураженій іржею, – це коричнево-жовтогарячі горбки на нижній частині листя. Ці шишки спричиняють появу жовтих плям на верхній стороні листка.

Іржу легко визначити за іржавими плямами на листі гортензії. Це може трохи нагадувати плями на листі, але іржавий колір допоможе виділити їх.

Профілактика

Тримайте секатор у чистоті, поки обрізаєте рослину, заражену іржею. Уникайте верхнього поливу. Тримайте гортензії подалі від листя та інших рослинних решток навколо основи рослини. Якщо вас турбує іржа, ви можете посадити стійкі сорти до іржі.

Догляд

Іржі важко контролювати. Можна використовувати розведені таблетки аспірину або перекис водню в пульверизаторі та обприскувати уражені ділянки рослини.

 

Віруси Гортензії

Віруси рослин можуть передаватися один одному через заражене насіння поблизу або заражені комахи, які поширюють вірус. Деякі з найпоширеніших вірусів гортензії є специфічними для рослини, але деякі можуть передаватися від інших.

 

Вірус мазайки гортензії

Вірус мозаїки.

Ви можете помітити пожовклі прожилки та цікаві жовті візерунки на листі.

Гортензії, заражені цим вірусом, матимуть на листі візерунок із жовтої мозаїки. Ви також можете помітити, що жилки листя також жовті. Листя може виглядати зморшкуватим і може стати менше, ніж очікувалося.

Цей вірус може поширюватись різними шляхами. Він може передаватися через садові інструменти, комах або передаватися від інших хворих рослин, включаючи бур’яни.

Вірус мозаїки, який легко визначити за візерунками жовтої іржі на листі, має колір, схожий на колір іржі, але проявляється у вигляді візерунків, а не плям.

Профілактика

Найкращий спосіб запобігти мозаїчній хворобі вашої гортензії — утримувати сад у чистоті та порядку, дезінфікувати інструменти та обробляти від комах інсектицидами широкого спектру дії.

Догляд

Хімічної обробки від вірусу мозаїки гортензії немає. Якщо ваша рослина заразилася цим вірусом, ви повинні видалити її зі свого саду та утилізувати рослину. Не компостуйте рослину! Це призведе до поширення вірусу через ваш компост і, зрештою, заразить будь-які рослини, що вступають у контакт із компостом.

 

Некротична пляма недоторкається

Пятно на гортензиях

Трипси винні, якщо ви починаєте помічати жовті мішені, темні плями та пошкодження на листі.

Це неприємний вірус, що вражає багато садових рослин. Трипси відповідальні за поширення цього захворювання. Вони поширюють хвороби від однієї хворої рослини до іншої через свій ротовий апарат.

Якщо у вашому саду немає зараженої рослини, малоймовірно, що трипси поширюватимуть хворобу. Ви можете помітити жовті мішені, чорні цятки і навіть поразки на листі.

Некротичну пляму легко визначити жовтими точками на листі рослини.

Профілактика

Найкращий спосіб запобігти цьому вірусу — обробити садок від шкідників інсектицидом широкого спектру дії, таким як піретрин, або використовувати інсектицидне мило. Якщо ви можете тримати трипси в страху, ви створите собі здоровий сад.

Лікування та догляд: Хімічного контролю немає.

 

Багато з перелічених вище захворювань мають схожі методи профілактики. Ось подальша рекомендація того, як зберегти ваші сади вільними від хвороб.

Осіннє та весняне прибирання, а також захист рослин від сміття протягом вегетаційного періоду допоможуть зберегти ваш сад здоровим.

Восени або навесні, коли ваші гортензії виглядають як палички, знайдіть час, щоб вирвати засохле листя з крони рослини. Це дасть вашій рослині можливість дихати. Це також видалить будь-які затяжні захворювання із безпосередньої області.

Протягом усього вегетаційного періоду зривайте листя біля основи рослини і намагайтеся, щоб територія навколо рослини була вільна від опалого листя та бур’янів, наскільки це можливо.

При поливі гортензії вручну прагнете до основи рослини та навколишнього її грунту. Якщо ви поливаєте зверху, вода, що залишилася на листі, підвищує можливість появи хвороб на вашій рослині.

Якщо ви використовуєте систему зрошення, краплинний полив, то це найкращий варіант для ваших гортензій, тому що він триматиме квіти і листя сухими, але добре политими.

Правильний догляд за інструментом дозволить вашим садовим інструментам працювати належним чином! Навіть якщо на ваших рослинах немає ознак хвороби, корисно почистити інструменти, в даному випадку секатори, видаливши бруд і будь-яке інше сміття.

Щоб продезінфікувати машинку для стрижки, ви можете придбати спеціальний засіб для садових інструментів. Або ви можете використовувати деякі побутові засоби для чищення, такі як відбілювач або ізопропіловий спирт .

Щоб використати відбілювач, розбавте відбілювач та воду у співвідношенні 1 до 9. Дайте машинці для стрижки замочити приблизно на 30 хвилин. Через 30 хвилин промийте машинку для стрижки і дайте висохнути.

Для використання ізопропілового спирту не потрібно змішувати його з водою. Просто протріть машинки для стрижки тканиною або розпорошіть їх з пульверизатора і дайте їм висохнути.

Доглядаючи гортензії, робіть все можливе, щоб підтримувати оптимальні умови їх вирощування. Це буде вашим ключем до профілактики та збереження їх яскравого цвітіння протягом усього сезону. Коротко про те, як уберегти гортензії від хвороб:

 

Посадіть їх так, щоб між ними було достатньо місця, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

Поливайте тільки під основу рослини.

Видаліть рослинні залишки навколо основи рослини.

Удобрюйте тільки за необхідності та нічого додатково!

Керуйте своїми шкідниками та комахами. Для профілактики поширення хвороб рекомендуються препарати: Тіовіт Джет, Медян Екстра, Фундазол, Топсін М, Квадріс та інші.