Не знайдено товарів у кошику

Підсумок : 0 грн грн

Жимолість – ягода молодості

Головна / Все про жимолість / Від sad / 20.11.2021

Доступно: UK RU

Жимолість ягоди молодості.

Назва культури “ЖИМОЛОСТЬ” складається з двох головних для людини слів – це “життя” і “молодість”.
Найголовніша перевага жимолості їстівної – це рання і дуже корисна ягода. Ще одним достоїнством вважається невибагливість у догляді проти іншими ягідними культурами.
Жимолість їстівна – це багаторічний, прямостоячий, гіллястий чагарник висотою до 1.5-2 м і кроною близько 2 м у діаметрі. Також жимолість генетично сибірська культура, оскільки в Сибіру літо коротке, ця культура рано починає відходити взимку. Вже в серпні кущ жимолості може почати скидати листя.
Ще однією особливістю жимолості їстівної є незвичайна кора на гілці. Іншими словами, вона трохи відокремлюється від деревини. Але лякатися не треба – це норма.
Жимолість є не високо врожайною культурою. У нашому розпліднику “Сад Полтави” Ви зможете підібрати для себе найкращі сорти цього чудового та дуже корисного ягідного чагарника.

На даний момент існує близько 100 сортів жимолості їстівної.
Вони відрізняються:
– Термінами дозрівання;
– здатністю ягоди утримуватися на кущі після дозрівання;
– формою, розміром та смаком ягоди.
Так що вибираючи сорт, потрібно звертати увагу на ці якості. Насамперед необхідно саджати не менше 3-х саджанців жимолості їстівної та бажано різних сортів. Тому що, жимолість рослина перехреснозапильна. Купуючи саджанець із закритою кореневою системою (в горщику) сміливо можна висаджувати весь теплий сезон.

Посадка та догляд жимолості.

Як правильно посадити саджанець жимолості? Важливо вибрати сонячну ділянку. Після цього викопати посадкову яму 40*40*40 см. Відстань між кущами – 1,5-2 м, а між рядами – 2-3 м. Внести в яму 10-12 кг перегною, 100 г подвійного суперфосфату, 30 г сульфату калію та 300 г деревної золи. Під час посадки перемішати суміш і зробити пагорб по центру ями. Потім розправте коріння саджанця і не заглиблюючи висаджуйте.

Після посадки обов’язково полити відром води. Замульчуйте ґрунт торфом або перегноєм. Тому що рослина любить вологу, а це збереже її. Причому, за нестачі вологи ягода дрібніє, а кущ може скинути листя.
До того ж, жимолість їстівна має дуже хорошу морозостійкість. Вона добре переносить морози до -45 ° С, тому не вимагає укриття на зиму. Також, вона стійка до різних захворювань, що важливо для вирощування екологічної ягоди.
Посадивши у своєму саду ягідного довгожителя, ви на довгі роки забезпечите ранніми вітамінами та кілька поколінь своїх рідних та близьких.