Вирощування гортензії та рододендрона в Україні
Вирощування гортензії та рододендрона в Україні тільки починається. Адже багато садівників звикли обходити стороною такі рослини, як гортензія і рододендрон. Чому ж садівники бояться висаджувати такі чагарники у свій сад? Давайте розберемося, що не так.
Буквально ще 10 років тому, ми з вами не могли вибрати відповідні саджанці гортензій, азалії та рододендрона. По-перше, це було практично неможливо, оскільки не було вибору цих рослин на ринку. А те, що завозили в Україну, часто зовсім не відповідало нашому клімату. І вони просто вимерзали в наших умовах. Наприклад, зараз дуже величезний вибір рододендрона й азалії з морозостійкістю до -30С. Ну а гортензія волотиставсе більше стає доступною на Українському ринку. І стрімко заповнює наші сади.
По-друге, через незнання агротехніки вирощування гортензій, азалій, рододендрона багато хто припустився помилок під час посадки. Але ж ці рослини ростуть тільки в кислих або слабокислих ґрунтах! Отже, посадивши саджанці у звичайну землю, вони були приречені на невдачу. Не досягнувши успіху у вирощуванні, садівники їх відправили в групу примхливих рослин. Але це зовсім не так!
Успішне вирощування гортензії та рододендрона.
Рододендрони і гортензії ростуть по всьому світу і навіть у Сибіру. Перш за все, вам потрібно правильно вибрати сорти рослин. Для цього, перед купівлею саджанців, необхідно вивчити інформацію про морозостійкість сорту. Так само до якої групи він належить. Наприклад, можна купити гортензію волотисту, яка має морозостійкість до -30С. А деякі рослини і до -35С! Однак, гортензія макрофіла або крупнолиста менш морозостійка, до -25С.
Успішне вирощування рододендрона та азалії в Україні, безпосередньо залежить від стійкості до морозів. На сьогоднішній день селекцією рододендрона і азалії великоквіткової займається Польща. Вони вивели сорти з морозостійкістю до -40С. Розсадник Сад Полтави займається відбором морозостійких рододендронів і завозить саджанці ін-вітро в Україну. Потім вирощує їх у нашій кліматичній зоні, що значно збільшує приживлюваність і морозостійкість рослин.
При цьому, на жаль, не так усе просто. Я стикалася, коли продавці свідомо пишуть неправдиву інформацію. І ставлять зовсім не правильні сортові показники. Звичайно, можна це вирішити заздалегідь. Я розповім вам, як уникнути головних помилок. Вибравши вподобаний сорт рослини, не полінуйтеся, і перевірте його характеристики на Європейських сайтах. Крім того, пам’ятайте якісні саджанці не можуть коштувати дешево. Тому є багато причин купувати рослини у перевіреного розплідника, які працюють на свою репутацію.
Вибираємо місце для посадки.
Необхідно заздалегідь передбачити місце для посадки. Гортензія волотиста й азалія любить сонячні місця. Вона розкриється там у всій красі. Найкращий початок – садити їх вологими, для цього потрібно замочити саджанець перед посадкою. Після посадки в землю необхідно повністю засипати їх коріння землею та полити. Ширина посадкової ями 70см*70см. Ще один важливий момент у вирощуванні гортензії та рододендрона, це утримання кислотності ґрунту. Для цього при приготуванні ґрунто-суміші, обов’язково додаємо 70 грм. гранульованої сірки. Такий агрономічний прийом забезпечить підтримання кислотності ґрунту на кілька років. Через 3-4 роки гортензія зросте до 100 см завширшки і 100 см заввишки. Точний розмір відрізнятиметься, якщо рослина не правильно обрізана.
А ось рододендрон вічнозелений і гортензія великолиста любить напівтінисті місця. Саджанці рододендрона і великолисткової гортензії найкраще ростуть у легкій півтіні, але можуть рости і на сонці. Однак тоді потрібен більш частий полив. Усе це, звісно ж, враховуємо під час планування саду.
Отже, можна сміливо сказати, що вирощування гортензії та рододендрона в Україні не таке складне, як здається. Інакше кажучи, при правильній посадці та виборі сорту ваш успіх гарантований!